Пошук по сайту:

Суддя Аблов не з’явився на розгляд дисциплінарної справи і звинувачує ВРП у завданні шкоди здоров’ю

Суддя Аблов не з’явився на розгляд дисциплінарної справи і звинувачує ВРП у завданні шкоди здоров’ю
Суддя Аблов не з’явився на розгляд дисциплінарної справи і звинувачує ВРП у завданні шкоди здоров’ю

28 жовтня відбулося засідання Вищої ради правосуддя щодо об’єднаної дисциплінарної справи судді окружного адміністративного суду Євгенія Аблова, яке було зумовлене скаргами членів ВРП на суддю. На розгляд справи суддя не з’явився, проте відправив заяву про перенесення засідання, в якій звинувачує членів ВРП у своєму захворюванні. Засідання ВРП перенесли на 18 листопада. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

11 квітня 2023 року Євгеній Аблов звернувся до Вищої ради правосуддя із заявою про звільнення з посади у відставку, проте справу не розглянули. За словами судді, ця бездіяльність ВРП спричинила його хворобу серця та інвалідність: «Протягом 17 місяців моя заява від 11.04.2023 про звільнення у відставку по суті на пленарному засіданні не була розглянута. Вперше моє захворювання, пов’язане з бездіяльністю ВРП, було встановлено 12 травня 2023 року. Мені встановлено діагноз «стенокардія», а також дали групу інвалідності. На мою думку, голова ВРП навмисно з Інною Плахтій, Романом Маселком та іншими учасниками намагаються позбавити мене життя за прийняті мною рішення в адміністративних справах у минулому».

Окрім цього, Євгеній Аблов оскаржував бездіяльність ВРП, зазначаючи у позовній заяві, що її члени під час перебування на посаді негативно висловлювалися у фейсбуці щодо нього за «мовчазним погодженням з Ігорем Бондаренком, Миколою Морозом та інших». 

Суддя також заявляє, що члени ВРП вчиняють протиправну діяльність, щоб звільнити його з посади судді незаконно, за надумані порушення. До своєї заяви Аблов додав копію листа про непрацездатність.

Читайте по темі: Антикорупційний суд скасував частину обов’язків двом суддям Глиняному та Сливі

Розгляд клопотання щодо відводу члена ВРП Ігоря Бондаренка призначили на 11 листопада, а розгляд справи — на 18 листопада.

Євгеній Аблов відомий, зокрема, через свої скандальні судові рішення. Так, у грудні 2013-го він зобов’язав спецпризначенців розігнати активістів Майдану, у 2017-му — визнав законною схему закупівлі так званих «рюкзаків Авакова», чим допоміг сину міністра внутрішніх справ уникнути покарання. А у 2018-му поновив на посаді ректорку медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Аблов неодноразово потрапляв у поле зору журналістів. У 2019-му агенція зняла святкування дня народження судді Аблова, після чого він з колегами хотів отримати доступ до телефонних з’єднань журналістки, щоб зрозуміти, звідки вона дізналася про час та місце святкування.

Редакція у документальному фільмі-розслідуванні у двох частинах про домовленості суддів Окружного адмінсуду Києва з високопоставленими політиками і правоохоронцями проаналізували записи на «плівках ОАСКу», де Аблов — один з основних фігурантів.

У квітні 2023 року стало відомо, що Аблов намагався піти у відставку, яка передбачала щомісячні стотисячні виплати від держави. Однак Вища рада правосуддя зупинила розгляд заяви судді.

Читайте по темі:

Міг їздити у круїз на Кариби за підробленими документами: ВРП звільнила суддю з Київщини Сердинського
Екссуддя Тупицький стверджує, що його намагались отруїти в Австрії
Суддя Світлана Смик, яка виносить ухвали на користь проросійських інтересів оформлює розкішне майно на близьких родичів
Справа хабарниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи й тумбочка з доларами яка паралізувала суди
Вояжі за кордон і майно, оформлене на ексневістку: що приховує любительниця фріспінів від Pin-Up суддя Світлана Смик
Як прокурори та судді використовують лазівки в законі для набивання власних карманів
ВРП тимчасово відсторонила суддю Сергія Висоцького від здійснення правосуддя
Чернігівський суддя Заболотний задекларував квартиру в елітному ЖК
Як суддя Світлана Смик допомагає російському Pin-UP: подробиці комерційного рішення та “спам-розсилка” для банків
"Суддю Майдану" Кушнір відправили на довічне грошове утримання українцями

Коментарі:

comments powered by Disqus