Пошук по сайту:

Майно та автопарк на 600 тисяч доларів: багаторічний касир контрабанди на Волині Михайло Бурдейний «нажив» розкішне майно

Майно та автопарк на 600 тисяч доларів: багаторічний касир контрабанди на Волині Михайло Бурдейний «нажив» розкішне майно
Майно та автопарк на 600 тисяч доларів: багаторічний касир контрабанди на Волині Михайло Бурдейний «нажив» розкішне майно

Декілька тижнів тому всю Україну сколихнула новина про затримання начальника відділу митного оформлення №2 митного поста "Ягодин" Михайла Бурдейного. У ході обшуку працівники Державного бюро розслідувань виявили у багажнику авто, яким користувався Бурдейний, 704,3 тисячі доларів США готівкою.

Цими питаннями зайнявся Центр журналістських розслідувань "Сила правди".

4 червня ДБР повідомило про корупційну схему, організовану посадовцями Волинської митниці. За даними слідства, співробітники керівної ланки отримували хабарі за безперешкодне перевезення вантажів через кордон без сплати митних платежів. Згідно з версією слідства, Бурдейний систематично збирав гроші та розподіляв частину з них між іншими правоохоронними органами. За офіційними деклараціями, митник не має ані власного житла, ані автомобіля. Проте за останні роки його родина придбала майна та автівок на загальну суму близько 600 тисяч доларів. Серед цих придбань — будинок у закритому елітному котеджному містечку під Львовом, квартира в новобудові, гараж, паркомісця та новий "Lexus".

Більшість цього майна офіційно записана на батьків митника, хоча, судячи з усього, користується ним безпосередньо сім’я Бурдейного. Однак чи може митник із зарплатою у 20 тисяч гривень на місяць і дружиною, яка перебувала у декретній відпустці останні три роки, дозволити собі таке майно? Звідки у родини митника кошти на дороге житло і транспорт?

Михайло Бурдейний почав працювати на Волинській митниці у 2015 році. За шість років йому вдалося пройти шлях від інспектора до начальника митного поста.

За даними Волинської митниці Держмитслужби, які надали "Силі правди", кар’єра Бурдейного розпочалася з посади головного державного інспектора митного поста "Устилуг" у лютому 2015 року. За кілька місяців, у серпні, він вже обіймав посаду начальника відділу митного оформлення №1 на цьому ж посту. Згодом у лютому 2016 року Бурдейного перевели до митного поста "Володимир-Волинський", де він став головним інспектором у відділі митного оформлення №1. У травні 2016 року він повернувся на пост "Устилуг" і до квітня 2017 року працював головним державним інспектором. Пізніше йому довірили відділ митного оформлення №2, а в жовтні 2017-го він став начальником відділу митного оформлення №3 на митному посту "Ягодин".

Михайло Бурдейний tidtridhidhab

У 2019 році Бурдейний перейшов до відділу митного оформлення №2 на посту "Ягодин", де з грудня 2019 по березень 2020 року виконував обов’язки заступника начальника посту "Піща". З березня 2020 року він знову обійняв посаду начальника відділу митного оформлення №2 на "Ягодині" і працює тут дотепер.

Читайте по темі: У сина екскерівниці Одеської МСЕК Станіславової знайшли новий будинок та дорогі квартири

У квітні цього року Михайло Бурдейний разом зі ста іншими працівниками митниці був тимчасово відсторонений від своїх обов’язків, адже Державна митна служба України заявила про можливу причетність цих посадовців до контрабанди й корупційних схем. Проте після закінчення терміну відсторонення Бурдейний повернувся на роботу. Ба більше, він взяв участь у конкурсі на посаду керівника Волинської митниці, успішно пройшов тестування та розв’язання ситуаційних завдань. Але на етапі співбесіди з комісією щодо доброчесності його кандидатуру було відхилено.

Невдовзі, 4 червня, ДБР провело обшук у автомобілі, яким користувався Бурдейний, а також за місцем його проживання. У багажнику машини правоохоронці виявили понад 700 тисяч доларів готівкою.

Фото ДБР

Протягом шести років на посаді митника Михайло Бурдейний не задекларував ані власного будинку, ані автомобіля, що викликає питання щодо його фактичного місця проживання. За даними його декларацій, Бурдейний офіційно прописаний у смт Кельменці на Чернівеччині, де також зареєстрована квартира його дружини Ірини Бурдейної та будинок, що належить його батькам. Однак жодного житла на Волині, де він фактично працює, в останніх деклараціях немає.

Заробітна плата Бурдейного зазвичай видається доволі скромною. Так, за перше півріччя 2021 року він отримав 70 254 гривні, що у середньому становить близько 14 тисяч гривень на місяць. У 2020-му його річний дохід становив майже 300 тисяч гривень, тобто близько 25 тисяч гривень на місяць, а після відрахування податків – орієнтовно 20 тисяч. Додатково його дружина отримувала близько двох тисяч гривень щомісячної допомоги при народженні дитини.

Попередні роки не принесли значного зростання доходів. У 2019 році Михайло заробив близько 260 тисяч гривень, що становить приблизно 22 тисячі на місяць, а Ірина Бурдейна отримувала 12 тисяч гривень на місяць як допомогу на дитину. У 2018 році Бурдейний задекларував дохід у 183,7 тисячі гривень (близько 15 тисяч на місяць), а його дружина – 26 тисяч. Примітно, що у цей період Ірина володіла автомобілем Opel Corsa 2013 року випуску, який у наступних деклараціях зник без зазначення прибутків від продажу.

У 2017 році дохід митника склав 185,6 тисячі гривень, або ж близько 15,5 тисячі на місяць, і водночас у його власності був автомобіль Toyota Camry 2008 року, який теж зник з декларації в наступні роки без будь-якого пояснення. У 2016 році його річний дохід був значно меншим і становив 70,5 тисячі гривень, або близько 6 тисяч на місяць, тоді як у 2015-му він заробив 42 тисячі гривень, що дорівнює приблизно 3,8 тисячі на місяць.

Митник з Волині Бурдейний нажив майна на 600 тисяч доларів

У жодній з декларацій митника не було заощаджень, проте це не завадило його дружині Ірині Бурдейній придбати та утримувати дорогий автомобіль "Lexus" і ще вкласти гроші у котедж в Чернівцях.

За інформацією з декларацій, дружина Михайла Бурдейного Ірина володіє квартирою в Кельменцях (Чернівецька область) площею 67,2 кв. м із 2006 року. Крім того, вже кілька років подружжя декларує недобудований будинок у Чернівцях площею 225 кв. м. Як з’ясувала "Сила правди", цей будинок розташований у котеджному містечку "Віденська брама". Забудовник вказує, що житло здали в експлуатацію ще у 2018 році, хоча наразі котедж, що належить дружині митника, виставлений на продаж.

Ірина Бурдейна

У 2015 році вартість квадратного метра у цьому котеджному містечку становила 27 тисяч гривень, за даними видання "Чернівці Інфо". Три роки по тому тут уже намагались продати подібний за площею котедж за 95 тисяч доларів США (приблизно 2,5 млн гривень). Окрім зазначеного майна, Ірина Бурдейна є співвласницею батьківського будинку площею 133,83 кв. м у селі Росошани на Буковині, неподалік від кордону з Молдовою.

Утім, судячи з публікацій у соціальних мережах, сім’я Бурдейних мешкає не на Буковині. Більшість фотографій старшої доньки митника Дарії у соцмережах зроблені у Львові. Зокрема, на її сторінці в Instagram можна знайти знімки з двору житлового комплексу "Добра оселя", що на вулиці Княгині Ольги, 100. Відомо, що саме в цьому комплексі є квартира, зареєстрована на матір Михайла Бурдейного – Галину Бурдейну.

ЖК ’’Добра оселя’’

З’ясувалося, що Дарія Бурдейна навчається у львівському приватному навчальному закладі "Еколенд" і навіть взяла участь у зніманні його промоційного відео. Вартість навчання у цьому закладі становить від 76,5 до 103,5 тисячі гривень на рік залежно від обраного пакету послуг, і ця сума не містить витрати на харчування. Таким чином, щомісячна плата за навчання становить від 8,5 до 11,5 тисячі гривень, якщо рахувати лише 9 навчальних місяців.

Варто зазначити, що другий заклад мережі "Еколенд" відкрився у 2017 році, і на старті вартість навчання там становила 4 тисячі гривень на місяць, що суттєво нижче порівняно з актуальними цінами.

’’Еколенд’’

Читайте по темі: ЗМІ: У телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Крупи виявили листування із посадовцями ДБР, прокуратури та митниці

Інформація про те, що родина Бурдейних проживає у Львові, підтверджується також рішенням Франківського районного суду міста Львова від липня 2020 року. Згідно з постановою, Ірину Бурдейну оштрафували на 340 гривень за порушення правил дорожнього руху: вона не надала перевагу іншому автомобілю та спричинила зіткнення. На момент аварії Ірина була за кермом свого "Lexus NX 300" 2018 року випуску, який подружжя придбало новим. Проте в декларації чоловіка вартість цього автомобіля не зазначена.

Враховуючи дані на сайті офіційного магазину "Lexus" в Україні, ціна такого автомобіля стартує від 1,42 мільйона гривень (або близько 52 тисяч доларів США), залежно від обраної комплектації.

Lexus NX300

Цікаво, що саме на цьому "Lexus NX 300" правоохоронці затримали Михайла Бурдейного з понад 700 тисячами доларів США. У той час, як сам митник не має ані власного житла, ані автомобіля, його родичі щорічно обзаводяться новою нерухомістю. Найбільше за останній час придбала 62-річна мати Михайла, Галина Бурдейна.

Одним з найдорожчих її придбань став будинок у закритому котеджному містечку "Панська Гора", розташованому в селі Сокільники, неподалік Львова. Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності на цей будинок та земельну ділянку площею 9,14 соток Галина оформила у жовтні 2018 року.

ЗКМ ’’Панська Гора’’

Зі сторінки котеджного містечка у "Facebook" відомо, що на цій території розміщено 50 будинків, а загальна площа містечка становить 7 гектарів. Котеджі розташовані на закритій території, оточеній високим парканом, шлагбаумом та пропускним пунктом з власною охороною. На території є також дитячий майданчик, тому потрапити сюди стороннім не так просто.

"Сила правди" змогла відшукати та зафіксувати на фото будинок матері митника, площа якого складає 248,1 кв. м. Він має два поверхи, балкон, мансарду та терасу, а поблизу розташована альтанка. Власників будинку застати не вдалося — на його території працюють лише робітники, які активно проводять ремонтні роботи. Сусіди, які живуть через дорогу від котеджів, зазначають, що власників не бачили, і, судячи зі спостережень, наразі там ніхто не мешкає.

Згідно з інформацією сайту з продажу нерухомості real-estate, квадратний метр у таких будинках коштує від 1 до 1,2 тисячі доларів США. Таким чином, загальна вартість будинку становить близько 250-300 тисяч доларів (від 6,7 до 8,1 мільйона гривень). Як зазначає голова Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Андрій Борисов, придбати такий котедж можна було приблизно за 200 тисяч доларів США (5,4 мільйона гривень).

Окрім того, ще у березні 2017 року мати Михайла Бурдейного стала власницею квартири площею 91,5 кв. м та гаража площею 43,3 кв. м у Львові на вулиці Княгині Ольги, 100І. Цей великий житловий комплекс "Добра оселя" має дитячий майданчик, обладнаний камерами спостереження. Чимало фотографій з двору цього будинку публікує у соцмережах старша донька Михайла Бурдейного Дарія.

Житловий будинок на вул. Княгині Ольги 100І, у якому має квартиру мати митника Галина Бурдейна

Житловий будинок на вул. Княгині Ольги 100І, у якому має квартиру мати митника Галина Бурдейна

Квартиру, за словами Андрія Борисова, можна оцінити приблизно у 75 тисяч доларів (2 мільйони гривень), а гараж міг коштувати 12 тисяч доларів США (324 тисячі гривень).

Рієлтор Олександр Мількович зазначає, що наразі така квартира в цьому районі коштує приблизно 90 тисяч доларів (2,4 мільйона гривень). Якщо вона була куплена раніше, квадратний метр матері митника міг обійтися у 700 доларів США. За його словами, гараж тут коштує приблизно 25 тисяч доларів (675 тисяч гривень). Однак, якщо гараж був придбаний на етапі будівництва, його вартість могла бути значно нижчою — близько 15 тисяч доларів США (близько 400 тисяч гривень).

"Паркінги та гаражі в цій місцевості дорогі, оскільки це густозаселений район з великою кількістю квартир", — додав рієлтор.

У цьому ж будинку Галині Бурдейній належить гараж площею 43,3 кв. м

Галина Бурдейна також володіє трьома земельними ділянками в Грушовецькій сільській раді Чернівецької області. Їх площі складають 0,87 га, 0,24 га та 1,16 га, причому остання призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Усі три ділянки жінка отримала у спадок.

Крім того, вона має житловий будинок площею 39,4 кв. м у селі Грушівці, який також успадкувала. За даними Головного сервісного центру МВС України, у Галини Бурдейної є автомобіль "Audi Q7" 2011 року випуску, який був придбаний у 2015 році. Приблизна вартість цього автомобіля становила щонайменше 40 тисяч доларів США (близько 1 мільйона гривень).

Audi Q7 2011 року випуску, яка зареєстрована на матір митника

65-річний батько митника Володимир Бурдейний також має нерухомість у Львові. У квітні 2021 року він оформив два паркомісця в новобудовах житлового комплексу "Америка" на вулиці Володимира Великого 10Б та 10В. Площа одного паркомісця становить 13,4 кв. м, а іншого – 15,5 кв. м. Це свідчить про те, що родина Бурдейних активно інвестує в нерухомість у Львові.

Будинки ЖК ’’Америка’’

Рієлтор Олександр Мількович оцінює паркомісця, придбані Володимиром Бурдейним, у 8 тисяч доларів США за кожне (216 тис. грн), тоді як Андрій Борисов називає ціну в 7 тисяч доларів США (близько 190 тис. грн). Наразі на сайті оголошень "OLX" паркомісця в цьому районі пропонують за 13 тисяч доларів США (351 тис. грн).

Сумніви викликає ймовірність купівлі паркомісць без наявності житлової чи комерційної нерухомості поруч, тому, ймовірно, Володимир Бурдейний найближчим часом зареєструє ще щось за тією ж адресою.

Крім того, він володіє двома земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства та для будівництва і обслуговування житлового будинку, загальною площею 11,42 сотки та 25 соток у селі Макарівка Чернівецької області. Тут також розташований будинок площею 50 кв. м, який Володимир Бурдейний отримав у спадок.

Володимир також має дві земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва: одну площею 1,21 га у селі Леньківці та іншу площею 0,111 га у селі Коновка Чернівецької області. Перша ділянка також дісталася йому у спадок.

Крім того, Володимир Бурдейний володіє домоволодінням з двох житлових будинків загальною площею 142,6 кв. м у смт Кельменці Чернівецької області. Останніми роками він також поповнив свій автопарк. У 2014 році він зареєстрував "Toyota Camry" 2007 року випуску, вартість якого на той час становила приблизно 11 тисяч доларів США (близько 300 тис. грн).

У 2019 році Володимир придбав позашляховик Hyundai Santa Fe 2006 року випуску, який оцінюється приблизно у 7 тисяч доларів США (майже 190 тис. грн).

Найрозкішнішим автомобілем у його автопарку став Audi Q8 2020 року випуску, з трьохлітровим двигуном, вартість якого щонайменше 70 тисяч доларів США (1,9 млн грн). Це свідчить про те, що родина Бурдейних не лише має значний капітал, але й активно інвестує в нерухомість і автомобілі.

Audi Q8 2020 року випуску. Фото ілюстративне

Щонайменше два автомобілі Бурдейних часто фігурують у базі даних МВС щодо порушень правил дорожнього руху. Вони також мають унікальні комбінації номерних знаків.

Зокрема, Audi Q7, якою користується Галина Бурдейна, має номер "1979", що збігається з роком народження Михайла Бурдейного. Протягом неповного року автомобіль був оштрафований 11 разів за перевищення швидкості. З цих випадків вісім порушень зафіксували на під’їздах до Києва, а три — в околицях Львова. Водій автомобіля стабільно розвивав швидкість 130-145 км/год.

На одному з фото, зафіксованому радаром, чітко видно чоловічу постать, що схожа на самого митника, що викликає додаткові питання щодо дотримання правил дорожнього руху та відповідальності за свої дії на дорозі. Ця ситуація підкреслює певні ризики та етичні норми, яких повинні дотримуватися державні службовці, особливо у контексті їх ролі у суспільстві.

Дружинин Lexus із її роком народження у держномері за пів року радари зафіксували шість разів. П’ять разів – в околицях Львова і одного разу – неподалік Києва.

Фото із бази порушень ПДР зафіксованих в автоматичному режимі МВС

’’Lexus’’ дружини Михайла Бурдейного

Судячи з декларацій Михайла Бурдейного, його офіційної зарплатні вистачало б лише на утримання помешкання, можливо, ще на навчання дитини та обслуговування Lexus дружини. Ірина Бурдейна кілька років була у декреті і офіційно мала досить скромні доходи, що ставить під сумнів можливість фінансування дорогого автомобіля та вкладень у будівництво в Чернівцях.

Лише у листопаді 2020 року Ірина зареєструвалася як фізична особа-підприємець у смт Кельменці, де основний напрямок роботи – надання послуг перукарням і салонам краси. Однак, судячи з державного реєстру, жодного офіційного бізнесу не вели й батьки митника протягом останніх 10-15 років.

Не так давно журналіст Євген Плінський опублікував відео співбесіди Михайла Бурдейного на посаді начальника Волинської митниці. Під час бесіди його запитали про фінансування покупки автомобіля та будівництво в Чернівцях. Відповідаючи, Бурдейний зазначив, що фінансово його та дружину підтримують батьки, які живуть за кордоном.

"Якщо прослідкуєте, ви побачите, що мої батьки вже 20 років за кордоном. 21 рік дружини батьки за кордоном. Вони допомагають, за їхні кошти було придбано автомобіль "Lexus" та відбувається будівництво будинку у Чернівцях", – пояснив митник.

На жаль, працівники Держмитслужби не знали, скільки ще всього з’явилося у родини Бурдейних, щоб запитати про це.

Редакція  намагалася зв’язатися з Михайлом Бурдейним, щоб дізнатися, ким саме і де працюють його батьки, як їм вдалося за сім років накопичити майна на майже пів мільйона доларів та хто користується дорогими автомобілями. Проте всі спроби додзвонитися до митника за кількома номерами виявилися марними. Він не відповідає і на повідомлення у соціальних мережах. Звернення через пресслужбу Волинської митниці також не дало результату – там повідомили, що Бурдейний у відпустці.

Читайте по темі:

Україна щороку втрачає 200 мільйонів доларів через контрабанду продукції Apple
Міноборони повернуло державі ділянку на Київщині
Начальник сервісного центру МВС у Києві Павло Сорока придбав авто за 1,3 млн гривень під час війни
Контрабанда Apple і 3,3 мільярди гривень збитків: яка роль олігарха Петра Димінського у схемах "Ябко"?
Фінансовий абсурд: хто насправді керує мережею "Ябко"?
Велика Британія ввела санкції проти нелегальних торговців золотом
НАБУ передало до суду справу керівника АМКУ Павла Кириленка, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 72 мільйони гривень
Нацполіція затримала учасників наркоугруповання, що постачало канабіс в харчових продуктах на 23 млн гривень
Контрабандна техніка Apple: як 10 із 20 магазинів залишаються "невидимими" для податкової
БЕБ викрило контрабанду сигарет у морських контейнерах

Коментарі:

comments powered by Disqus