Пошук по сайту:

Ексміністр Степанов отримав ще одну підозру за махінації з виготовленням паспортів

Ексміністр Степанов отримав ще одну підозру за махінації з виготовленням паспортів
Ексміністр Степанов отримав ще одну підозру за махінації з виготовленням паспортів

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили ексдиректору ДП "Поліграфкомбінат" про підозру в одержанні неправомірної вигоди у вигляді авторських прав на дизайн захисних елементів закордонних паспортів та ID-карток, а також у легалізації доходів, отриманих від їх використання.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 209 Кримінального Кодексу України, повідомляє пресслужба НАБУ, не називаючи прізвища підозрюваного. Проте обставини справи вказують на ексміністра охорони здоров’я та колишнього директора ДП "Поліграфкомбінат Україна" Максима Степанова.

За даними слідства, підозрюваний вимагав неправомірну вигоду у французької компанії, яка свого часу розробила захисні елементи (стилізоване зображення Тризуба, мапа України тощо) та використовувала їх у виробництві голограм для бланків українських документів.

"В обмін на це компанія отримувала можливість постачати свою продукцію держпідприємству. Постачання здійснювалося через естонську компанію-прокладку, підконтрольну директору ДП, яка закуповувала матеріали за ринковою ціною та перепродавала їх Поліграфкомбінату у 4-6 разів дорожче", – зазначається у повідомленні.

В НАБУ нагадали, що за цим епізодом про підозру раніше повідомили сімом особам включно з екскерівником держпідприємства.

Читайте по темі: Палаци, автопарк, кеш: як родина головного митника України Сергія Звягінцева накопичила мільйонні статки

Тепер детективи встановили, що на цю ж естонську компанію в Офісі інтелектуальної власності ЄС зареєстрували незаконно одержані авторські права на захисні елементи для документів.

Тому після звільнення підозрюваного з посади керівника Поліграфкомбінату та переходу нового керівництва на прямі закупівлі у виробника, він уклав з французькою компанією договір, відповідно до якого естонській компанії сплачувалася винагорода (роялті) за використання дизайну. Розмір роялті заклали у ціну, за якою продукція постачалася Поліграфкомбінату.

"Отже, кожен громадянин України не лише переплачував через штучне завищення вартості матеріалів, але й "донатив" підозрюваному за його "інтелектуальний внесок", – вказують у НАБУ.

За цією схемою протягом 2018-2021 років на рахунки естонської компанії надійшло близько 7 млн євро роялті, які підозрюваний надалі легалізував через підконтрольні офшорні компанії. Частина з них ($124,79 тис.) потрапила на рахунок його доньки.

У НАБУ запевнили, що вже вжили заходів для ліквідації злочинної схеми. Так, на початку 2022 року Кабмін змінив технічні вимоги до дизайну захисних елементів українських документів.

"Крім того, до Кабінету міністрів скеровано подання щодо вжиття заходів для скасування реєстрації дизайну з елементами державної символіки за естонською компанією", – додали у НАБУ.

Читайте по темі:

НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадань 231 мільйон гривень на медобладнанні для онкохворих
Військовослужбовець ЗСУ з Одещини незаконно передав майно вартістю 7 мільйонів гривень родичам
Монополіста ритуальних послуг в Одесі Пеструєва підозрюють у привласненні коштів ЗСУ
Угода з ВАКС за мільярд стала перепусткою Кауфмана до нових прибутків тютюнового монополіста DL Solution
Підприємця і депутата облради Фісталя викрили в корупції в Національному інституті раку
Детектив НАБУ придбав близько 50 видів криптовалюти під час війни
У Словаччині затримали 8 осіб у межах справи щодо військової допомоги Україні
ДБР, суди, медіа: як вбитий Андрій Портнов розставляв своїх людей у ключові інституції
Директор держпідприємства у Києві ухилився від сплати податків на суму 100 мільйонів гривень, — БЕБ
Рада посилила відповідальність за корупцію

Коментарі:

comments powered by Disqus