Суддя Господарського суду Києва Роман Бойко записує майно на дружину-мільйонерку та не вказує його реальну вартість

Суддя Господарського суду міста Києва Роман Бойко оформив заміський маєток у Київській області на дружину-підприємицю, яка є власницею більшості майна родини.
Про це повідомляє антишахрайський проєкт “190” з посиланням на його декларацію за 2024 рік.
Нерухомість
Бойко є власником земельної ділянки площею 19 500 кв. м у селі Бобриця Київської області (набута у власність у 2009 році, вартість – 25 тис. грн). Жодних інших обʼєктів нерухомості суддя не декларує.
А його дружина Оксана Бойко має купу нерухомості в Києві та області:
Читайте по темі: Співробітник департаменту Нацполіції Юращук придбав Mercedes-Benz G 55 AMG за 5 тисяч гривень
-
земельна ділянка площею 19 500 кв. м у селі Бобриця Київської області, набута у власність в 2009 році. Вартість не вказана.
-
квартира площею 154,60 кв. м у Києві, набута у власність в 2011 році за 1 млн грн;
-
два гаража у Києві, набуті у власність в 2011 році. Загальна вартість – 51 тис. грн;
У селі Кременище Київської області родина Бойка побудувала великий заміський маєток, який також оформлений на Оксану Бойко. Заміський комлекс Бойків включає:
-
три земельні ділянки, набуті у власність в 2014 році. Загальна площа – 3 823 кв. м, загальна вартість – 338 тис. грн (можемо стверджувати, що Бойко суттєво занизив вартість земельних ділянок);
-
житловий будинок площею 362,4 кв. м, набутий у власність в 2017 році. Вартість не вказана;
-
дачний будинок площею 165,3 кв. м, набутий у власність в 2017 році. Вартість не вказана;
-
гараж, набутий у власність в 2017 році. Вартість не вказана;
-
зона барбекю з сауною площею 49,1 кв. м, набута у власність в 2017 році. Вартість не вказана.
Раніше журналісти вже публікували фото шикарного маєтку родини судді, щоправда ще на етапі будівництва.
І тут варто ще раз звернути увагу на вартість земельних ділянок у селі Кременище, що оформлені на Оксану Бойко. Нагадаємо, Роман Бойко оцінив 3 823 кв. м землі під Києвом у 338 тис. грн. Станом на сьогодні сотка (100 кв. м) землі у селі Кременище коштує 6 тис. доларів (близько 247 тис. грн).
Тобто вартість 3 823 кв. м землі, на яких побудований маєток Бойків, – понад 229 тисяч доларів (близько 9,5 млн грн). Таким чином, Роман Бойко занизив вартість земельних ділянок своєї дружини у 28 разів! Така невідповідність викликає обґрунтовані підозри щодо спроби приховати реальні статки або ж джерело походження коштів. Закликаємо НАБУ, САП і НАЗК звернути увагу на цей факт, перевірити законність походження майна, а також з’ясувати, чи не було допущено суддею Бойком умисного декларування недостовірних відомостей.
Окрім того, антикорупційні органи роками ігнорують той факт, що Роман Бойко приховує вартість обʼєктів, які побудовані на вищезгаданих земельних ділянках і оформлені на його дружину Оксану Бойко, а саме: житлового будинку (362,4 кв. м), дачного будинку (165,3 кв. м), гаража і зони барбекю з сауною (49,1 кв. м). Всі ці обʼєкти були набуті у власність у 2017 році, а земельні ділянки – у 2014. Тобто будівництво заміського комплексу Бойків тривало протягом трьох років. Проте у вказаний період (2014-2017 рр.) суддя не декларував жодних витрат на будівництво.
Згідно із ст. 46 Закону України “Про запобігання корупції”, суб’єкт декларування має вказати інформацію про витрати на будівництво та джерела фінансування у розділі “Відомості про видатки і правочини”. При цьому, якщо будівництво здійснюють члени сімʼї декларанта – ці витрати також підлягають декларуванню. Таким чином суддя Роман Бойко фактично порушив антикорупційне законодавство.
Читайте по темі: Військовослужбовець ЗСУ з Одещини незаконно передав майно вартістю 7 мільйонів гривень родичам
Предмети роскоші
Подружжя Бойків також декларує чимало предметів роскоші. Роман Бойко має три наручних годинники від елітних брендів Zenith і Ulysse nardin, а Оксана Бойко може похвалитися ювелірними виробами та наручним годинником. Однак суддя не вказав ціни жодного з цих предметів.
Автомобілі
Власної автівки суддя Бойко не має та користується люксовим автомобілем Mercedes-Benz S350D 2016 року випуску, який оформлений на його матір Тетяну Бойко. Жінка придбала це авто в 2021 році за 1,5 млн грн. Оксана Бойко їздить на Ford Kuga 2011 року випуску та Land Rover Range Rover 2013 року випуску, проте Роман Бойко не вказав, скільки коштують автомобілі його дружини.
Доходи
За минулий рік Роман Бойко отримав 1,3 млн грн суддівської зарплати та 93 тис. грн процентів від банківських рахунків. Його дружина-підприємиця отримала понад 5,5 млн грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Згідно з даними з держреєстрів, вона займається консультуванням з питань інформатизації.
Заощадження
Роман Бойко має 1 млн грн готівкою, ще 854 тис. грн зберігає на банківських рахунках. Оксана Бойко має більше заощаджень – на банківських рахунках вона зберігає понад 1,6 млн грн, 5 тис. доларів і 1,4 тис. євро. Ще суддя декларує 385 тис. грн як спільну сумісну власність – цими грошима вони володіють разом з дружиною. Загальна сума заощаджень подружжя Бойків – близько 4,2 млн грн.
Бізнес дружини Романа Бойка
Дружина судді Оксана Бойко є власницею/співвласницею наступних компаній:
- ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-А” (Видання іншого програмного забезпечення), Оксані Бойко належить 100%;
- ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-В” (Видання іншого програмного забезпечення), Оксані Бойко належить 100%;
- ПП “БІБ І БОС” (Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна), Оксані Бойко належить 50%, ще 50% належить Бойку Івану Богдановичу (ймовірно, родич судді);
- ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-ЗАХІД” (Видання іншого програмного забезпечення), Оксані Бойко належить 100%;
- ПП “РЕГІОН-ТРЕЙД” (Неспеціалізована оптова торгівля), Оксані Бойко належить 100%;
- ТОВ “ЗЕО Україна” (Спеціалізована діяльність із дизайну), Оксані Бойко належить 100%;
- ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-ЦЕНТР-ГРУП” (Видання іншого програмного забезпечення), Оксані Бойко належить 100%;
- ТОВ “АЕЛІТА” (Виробництво робочого одягу), Оксані Бойко належить 100%.
В останній декларації Бойко чомусь не вказав, що його дружина Оксана Бойко є співвласницею ПП “БІБ І БОС” і володіє корпоративними правами.
Суддя вже не вперше “забуває” декларувати корпоративні права своєї дружини. У 2017 році Оксана Бойко була власницею ПП “РЕГІОН-ТРЕЙД”, ТОВ “АЕЛІТА”, ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-А” та ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-В”. У декларації Бойка було вказано лише два перших підприємства, а відомостей про ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-А” та ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-В” він не вніс.
Матір Романа Бойка теж займається бізнесом
Матір судді Тетяна Бойко та її бізнес-партнер Олексій Горбатько є засновниками ТОВ “ПОЛТАВА-ІНТЕЛЕКТ-СЕРВІС” (Видання іншого програмного забезпечення). За даними журналістів, у 2014 році щодо цієї компанії управління фінрозслідувань Міндоходів порушило кримінальне провадження нібито через ухилення від сплати податку на прибуток та податку на додану вартість.
Також Тетяна Бойко є власницею ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-ВОСТОК” і ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-Т” (Видання іншого програмного забезпечення). ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-Т” зареєстроване за адресою: місто Полтава, вул. Раїси Кириченко, 4, кв. 2. У цій же квартирі зареєстровані ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-В”, ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-А”, ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-ЗАХІД”, ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-ЦЕНТР-ГРУП” і ТОВ “ЗЕО УКРАЇНА”, що належать дружині судді Оксані Бойко. У більшості компаній керівником є вищезгаданий Олексій Горбатько, і саме його номер вказаний як контактний.
Окрім того, матір судді здійснює підприємницьку діяльність. Вона зареєстрована ФОПом у Полтаві та надає консультування з питань інформатизації – як і Оксана Бойко.
До речі, згідно з деклараціями Романа Бойка, члени його родини часто отримують у подарунок гроші від його матері. Зокрема, у 2022 році вона подарувала 12 тис. грн онуку Яну (син Романа та Оксани Бойків), у 2023 році він отримав від бабусі у подарунок 29,5 тис грн, а в 2024 – 84,5 тис. грн.
Чим відомий Роман Бойко: Карʼєрний шлях
У 2004 році Роман Бойко закінчив університет та отримав освіту за спеціальністю “Правознавство”, після цього працював у юридичних фірмах. Присягу судді склав 2009 року. Тоді Указом Президента України Романа Бойка призначили суддею Господарського суду міста Києва.
У 2012 році Вища рада юстиції, куди входили соратники Януковича Сергій Ківалов, Віктор Татьков і Андрій Портнов, призначила Бойка заступником голови суду, він обіймав цю посаду до 2014 року. Довічний статус судді Бойко отримав із рук президента України Петра Порошенка – відповідний Указ було підписано 29 грудня 2017 року.
Звʼязки з одіозним екссуддею Артуром Ємельяновим
Артур Ємельянов був фігурантом численних журналістських розслідувань про корупцію, незаконне втручання в роботу судів і елітну нерухомість по всьому світу. Його називають обличчям суддівської системи часів Віктора Януковича. Тоді він піднявся кар’єрними сходами від заступника голови Донецького обласного господарського суду до заступника голови Вищого господарського суду України. Ємельянов здійснював правосуддя до 2017 року, але продовжував отримувати зарплату до 2021-го – допоки його не звільнили з посади судді Вищого господарського суду за вчинення “істотного дисциплінарного проступку”. Після цього колишній суддя зайнявся адвокатською діяльністю.
У грудні 2024 року працівники Державного бюро розслідувань повідомили Ємельянову про підозру у причетності до злочинної організації та участі у її злочинах (ч. 1 ст. 255 КК України у редакції закону від 2001 року), а також в отриманні неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 368 КК України у тій же редакції).
Слідство встановило, що він входив до складу злочинної організації, яка складалась здебільшого з суддів, адвокатів, арбітражних керуючих, різних працівників суду тощо. За даними ДБР, учасники схеми за хабарі виносили “потрібні” рішення, переважно у господарських спорах.
Організатором “бізнесу” вважають колишнього голову Вищого господарського суду України Віктора Татькова, який незаконно втручався у розподіл справ та віддавав їх на розгляд виключно “своїм” суддям, які виконували “побажання замовників”. Правоохоронці стверджували, що протягом тривалого часу Татьков, Ємельянов і інші служителі Феміди фактично унеможливили ухвалення рішень суду з більшості справ без хабарів. Роман Бойко був свідком у цій справі.
4 грудня 2024 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Ємельянову у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави до 30 січня 2025 року. Але 13 січня 2025 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала новий запобіжний захід – Ємельянову призначили арешт із можливістю внесення застави в розмірі 80 млн грн. Підозрюваний цих грошей не вніс. Згодом слідчий суддя Вищого антикорупційного суду продовжив тримання Ємельянова під вартою і зменшив заставу до 50 мільйонів. Станом на сьогодні він досі перебуває в СІЗО.
Варто зазначити, що Бойко і Ємельянов працювали в Господарському суді Києва в часи президента Віктора Януковича. Ємельянов тоді був головою цього суду. А заступником голови Госпсуду Бойко став саме тоді, коли Ємельянов почав стрімко підійматися кар’єрними сходами. Тоді він був призначений головою Київського апеляційного господарського суду, але зберіг вплив на Господарський суд Києва.
Роман Бойко має тісні зв’язки з Ємельяновим. У 2018 році розслідувачі програми “Наші гроші” зафіксували, як суддя Бойко в робочий час приїжджав на неформальну зустріч у “тіньовий” офіс Ємельянова в центрі Києва. У 2020 році під час спілкування з журналістами “Радіо Свобода” Бойко підтверджував, що підтримує стосунки з Ємельяновим.
Артур Ємельянов і Роман Бойко
Артур Ємельянов і Роман Бойко
Благодійний фонд Костянтина Ємельянова
Роман Бойко є членом Благодійної організації “Благодійний фонд Костянтина Ємельянова” (код ЄДРПОУ 35234435). У своїх деклараціях суддя вказує, що входить до керівних органів організації. Згідно з даними Clarity Project, станом на 2023 рік суддя Роман Бойко був головою правління благодійного фонду.
Одразу варто зауважити, що жодної інформації про Костянтина Ємельянова у мережі немає. Особа з таким прізвищем і імʼям ніколи не фігурувала у засновниках і керівниках організації.
За даними видання “Антикор”, Артур Ємельянов також є (або був) членом “Благодійного фонду Костянтина Ємельянова”. Журналісти стверджують, що через цю організацію виводились гроші, отримані суддями за винесення незаконних рішень.
Засновниками “Благодійного фонду Костянтина Ємельянова” були скандальновідомі особи:
Скріншот Clarity Project (дані станом на 2023 рік)
- Білоус Олександр Вячеславович – керівник апарату Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Раніше Білоус обіймав посаду прокурора Прокуратури автономної республіки Крим та міста Севастополя та був першим заступником прокурора Миколаївської області. ЗМІ повідомляли, що Олександр Білоус був причетний до створення схеми з вимагання хабарів.
Олександр Білоус
- Ємельянова Інна Іванівна – колишній перший заступник ексміністра юстиції України Олександра Лавриновича (2010-2013 рр.). Щодо Лавриновича було порушено кілька кримінальних справ, пов’язаних із можливими зловживаннями на державній службі. Зокрема, у липні 2015 року Генеральна прокуратура України повідомила Лавриновичу про підозру у розтраті 8,5 млн грн державних коштів. У вересні 2017 року йому було повідомлено про підозру у захопленні державної влади. У липні 2022 року ексміністру заочно повідомили про підозру у державній зраді. Слідство встановило, що він брав участь у підготовці так званих “Харківських угод” 2010 року, які дозволили продовжити перебування Чорноморського флоту РФ на території України. За версією прокуратури, ці дії були спрямовані на шкоду суверенітету та територіальній цілісності України. Олександр Лавринович заперечує свою провину у всіх вищезазначених справах. За останніми даними, він переховується за кордоном.
Інна Ємельянова
Олександр Лавринович
- Сущенко Володимир Миколайович – колишній в.о. заступника голови Державного агенства автомобільних доріг України. Сущенко був звільнений з посади у лютому 2017 року після оприлюднення в мережі скандального відео. На цьому відео чоловік, схожий на Сущенка, обговорював можливий розподіл двох мільярдів гривень, закладених у бюджеті на дорожнє будівництво, та розмір “відкату”, який розраховував отримати. Також на відео ним згадувалися плани щодо будівництва особистої нерухомості в елітному районі Києва. Тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Сущенка було звільнено “за сам факт розмов”, незалежно від того, чи буде підтверджено його особу на відео.
Володимир Сущенко
- Членом правління організації був Хренов Денис Юрійович – заступник генерального директора AB InBev Efes Україна. Це спільне підприємство найбільшої у світі пивоварної компанії Anheuser-Busch InBev та провідної турецької пивоварної компанії Anadolu Efes. Компанія є одним із лідерів українського пивоварного ринку.
Денис Хренов
- Згідно з даними Опендатабот, до “Благодійного фонду Костянтина Ємельянова” також мав відношення Губка Андрій Анатолійович – український юрист і топменеджер у пивоварній галузі. Він працював у компанії “ЛУКОЙЛ-Україна” та на Одеському НПЗ. У 2005 році став директором з правових питань “САН ІнБев Україна”, а з 2010 року – віцепрезидентом з правових і корпоративних питань у Центральній і Східній Європі компанії Anheuser-Busch InBev. У 2013 році Губка почав працювати в рф – він очолив російську “САН ІнБев”, а згодом став головою ради директорів цієї компанії. Також обіймав посаду голови ради Союзу російських пивоварів.
Андрій Губка
Родина судді Бойка неодноразово здійснювала фінансові операції з посадовими особами фонду. До прикладу, у декларації за 2015 рік Бойко вказував, що його дружина позичила 159 тис. грн Омельченку Сергію Валерійовичу – чинному директору “Благодійного фонду Костянтина Ємельянова”.
А в 2019 році Роман Бойко отримав від Інни Ємельянової 191 тис. грн – суддя продав їй свою земельну ділянку площею 1 тис. кв. м у селі Вишеньки Київської області. Тут варто підкреслити, що до цього Бойко не вказував у деклараціях вартість цієї землі.
Використання Романом Бойком службового становища
З ТОВ “АЕЛІТА”, що належить Оксані Бойко, пов’язане ймовірне використання суддею Бойком свого службового становища. У 2010 році Оксана Бойко спробувала приватизувати на свою компанію історичний семиповерховий будинок у центрі Харкова, площею майже 2 000 кв. м. Фірма хотіла викупити його за низькою ціною, але Фонд держмайна у 2008 році провів конкурс, переможцем якого стала ПФ “АЛЛА”. ТОВ “АЕЛІТА” вирішила через суд отримати бажану нерухомість. Будинок розташований у Харкові, але позов розглядав Господарський суд міста Києва, де і працює Роман Бойко. І суд скасував результати конкурсу.
ТОВ “АЕЛІТА” вирішила значно зменшити для себе вартість нерухомості, за якою Фонд держмайна мав намір продати приміщення. Тому Оксана Бойко знову звернулась до суду, і знову туди, де працює чоловік. Ця справа потрапила на розгляд саме до Романа Бойка. Він відкрив провадження, призначив справу до розгляду, а потім заявив самовідвід.
Зрештою суд став на сторону Оксани Бойко та зобов’язав теруправління Фонду держмайна продати “АЕЛІТІ” цей будинок за 6,5 млн грн, що майже вдвічі менше, ніж оцінка Фонду. Згодом це рішення було визнано незаконним і було скасовано.
У 2014 році Господарський суд Харківської області виселив ТОВ “АЕЛІТА” з цього приміщення. Проте фірма ще два роки не звільняла приміщення, що призвело до ще одного звернення до суду та примусового стягнення з “АЕЛІТИ” орендної плати.
Дружина судді Оксана Бойко є власницею ТОВ “АЕЛІТА”. Скріншот Опендатабот
Скріншот декларації Романа Бойка. Він вказав, що його дружині належать корпоративні права у ТОВ “АЕЛІТА”
Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність судді Бойка критеріям професійної етики та доброчесності
У 2019 році до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) надійшов висновок Громадської ради доброчесності (ГРД) про невідповідність судді Романа Бойка критеріям професійної етики та доброчесності. ВККС провела кваліфікаційне оцінювання судді Господарського суду міста Києва Романа Бойка на відповідність займаній посаді. Комісія обговорила з Бойком інформацію, наведену ГДР, а саме:
1. Суддя допускав дії (бездіяльність) або ухвалював рішення, обумовлені корпоративною солідарністю, маніпулюючи обставинами чи законодавством. Суддя допускав дії або бездіяльність, що призвело до розподілу справ у суді з порушенням принципу випадковості при використанні автоматизованої системи, або іншим чином втручався в автоматизований розподіл справ.
ГДР також звернула увагу на наявність стійких зав’язків між суддею Романом Бойком та вищезгаданим Артуром Ємельяновим. Рада наголосила, що призначення Бойка на посаду заступника голови Господарського суду міста Києва відбулось саме з ініціативи Ємельянова.
“За матеріалами слідства, втручання в роботу автоматизованої системи розподілу справ здійснювалось шляхом запровадження штучних спеціалізацій суддів, які дуже часто дублювали одна одну. Простежується, що і за Бойком Р.В. до 2015 року у Господарському суді міста Києва також було визначено дуже конкретні спеціалізації. Про це свідчать дані його суддівського досьє. Запровадження спеціалізацій відбувалось на підставі рішень зборів суддів, про що Бойко Р.В., як суддя та заступник голови суду, щонайменше, не міг не знати, та в чому, ймовірно, брав безпосередню участь”, – йшлося у висновку Громадської ради доброчесності.
Окрім того, ГДР підкреслила, що контакти між Бойком і Ємельяновим не припинились після оголошення останньому про підозру у вчиненні злочинів проти правосуддя.
Під час співбесіди з ВККС Бойко пояснив, що дійсно приїздив у “тіньовий” офіс Ємельянова, але лише для того, щоб отримати юридичну пораду та контакти священників Києво-Печерської лаври. Щодо того, що Ємельянов ініціював призначення Бойка на посаду заступника голови Господарського суду міста Києва, суддя заявив: будь-які дані про вплив Ємельянова на прийняття цього рішення йому невідомі.
2. ГДР також нагадала про кейс, як у 2010 році ТОВ “АЕЛІТА”, яким володіє дружина судді Оксана Бойко, спробувало приватизувати історичний будинок у центрі Харкова за допомогою Господарського суду міста Києва.
Роман Бойко заявив, що провадження у справі № 11/227 було відкрито в грудні 2008 року – майже за рік до його призначення суддею Госпсуду, отже твердження щодо навмисного обрання суду, до якого подавався позов, він вважає безпідставними. За словами Бойка, він не втручався у вирішення та розгляд справи в інтересах ТОВ “АЕЛІТА”.
3. У декларації за 2017 суддя не вказав ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-А” та ТОВ “ІНТЕЛЕКТ-В”, якими володіє його дружина Оксана Бойко.
Суддя Бойко пояснив, що не вказав у своїй декларації відомості про корпоративні права своєї дружини тільки тому, що вона не повідомила йому про ці активи.
Ці пояснення Бойка задовольнили членів ВККС. Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала суддю Господарського суду міста Києва Романа Бойка таким, що відповідає займаній посаді.
Читайте по темі:










Коментарі:
comments powered by Disqus













