Пошук по сайту:

НАБУ і САП викрили рекордний хабар голові ДФС Насірову та його тестю у понад 21 млн євро

НАБУ і САП викрили рекордний хабар голові ДФС Насірову та його тестю у понад 21 млн євро
НАБУ і САП викрили рекордний хабар голові ДФС Насірову та його тестю у понад 21 млн євро

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру наближеній особі колишнього голові ДФС Романа Насірова та його раднику – тестю Олександру Глімбовському.

Про це пише НАБУ.

Детективи НАБУ викрили схему легалізації частини неправомірної вигоди, яку одержав голова Державної фіскальної служби на свою користь та на користь третіх осіб протягом 2015-2016 років. Йдеться про рекордний хабар у розмірі понад 722 млн грн, що надавався за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн. Наразі про підозру повідомлено двом особам, серед яких наближена до ексголови ДФС особа (її дії кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 209 КК) та його радник (ч. 3 ст. 209 КК).

За версією слідства, тесть Насірова Глімбовський допоміг легалізувати 13 млн євро неправомірної вигоди, яку, на думку сторони обвинувачення, отримав ексголова ДФС від олігарха Олега Бахматюка за позачергове відшкодування ПДВ його компаніям. Глімбовський нібито легалізував всю суму одержаного хабаря та витратив її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва «Метрополь». Комплекс продовжили будувати та отримувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023.

Наприкінці 2023 року НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об’єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які власник групи будкомпаній набув саме завдяки легалізованим коштам.

Читайте по темі: Найбільший банк Данії Nordea звинуватили у відмиванні майже 4 мільярдів доларів російських грошей

Іншу частину неправомірної вигоди у сумі 7,9 млн євро, яка знаходилась на рахунках ще однієї підконтрольної офшорної компанії, легалізував радник Насірова. 5,5 млн доларів він відмив шляхом укладення агентського договору у січні 2017 року. А у квітні – серпні 2018 року – ще 2,8 млн євро як оплату за договорами купівлі-продажу.

Вживаються заходи щодо встановлення обставин легалізації останньої частини неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн доларів та причетних до цього осіб.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016) неправомірної вигоди за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 — серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

 eiqrqiezirhhab

Читайте по темі:

Нелегальні онлайн-казино Максима Кріппи: мільйони з країн СНД через офшорний "Вулкан" на Кіпр
Антикорупційний суд затвердив угоди з фігурантами справи Каськіва
На Одещині ліквідовано конвертаційний центр із мільярдним обігом
Військові на Донеччині незаконно отримали 3,5 мільйонів гривень "бойових" виплат
ВАКС арештував майно експосадовця «Укренерго»
Сотні мільйонів на відбудову Херсонщини віддали компанії, пов’язаній з місцевою владою, поліцейськими і “Великим будівництвом”
"Рішалово" на митниці: НАБУ повідомило про підозру пасинку головного судового експерта
Командувач управління ТРО «Південь» після отримання підозри потрапив у госпіталь
На керівні посади митниці намагалися призначити «потрібних людей» за 1,7 млн доларів хабаря — НАБУ
БЕБ оголосило підозру ексчиновнику, який розтратив 2 мільйона гривень під час закупівлі електроенергії

Коментарі:

comments powered by Disqus