Пошук по сайту:

ВАКС зняв браслет з екснардепа Микитася

ВАКС зняв браслет з екснардепа Микитася
ВАКС зняв браслет з екснардепа Микитася

Вищий антикорупційний суд зняв електронний браслет, але продовжив до 25 серпня строк дії решти обов’язків, покладених на колишнього народного депутата Максима Микитася у справі про організацію ним заволодіння 307 млн грн Міністерства оборони.

Таке рішення 25 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив запобіжний захід Микитасю у вигляді 908 400 грн застави. Також на нього поклали наступні обов’язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками, а також будь-якими іншими особами щодо обставин справи; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Прокурор САП просив продовжити дію обов’язків ще на два місяці. Втім суддя задовольнив клопотання частково, знявши з Микитася браслет. Причиною стали нестабільний зв’язок з браслетом через постійні відключення електроенергії та відсутність заборони відлучатися з місця проживання.

«Клопотання про продовження строку дії обов’язків, покладених на підозрюваного (Микитася – ред.), задовольнити частково. Продовжити підозрюваному на два місяці - до 25 серпня 2024 року, строк дії обов’язків», – ідеться в рішенні.

Читайте по темі: Додаткові 495,3 млрд грн на оборону: Рада розгляне зміни до держбюджету на 2024 рік

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Максиму Микитасю та іншим фігурантам. За версією слідства, у 2018 році Мініоборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Частиною цих коштів екснардеп планував заволодіти.

Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. З метою реалізації злочинного наміру Микитасю та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Коментарі:

comments powered by Disqus