ВАКС призначив заставу адвокату у справі про підкуп судді з Одещини
Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід у вигляді застави розміром 1 млн грн до адвокатки Тетяни Бережної, яку НАБУ і САП підозрюють у наданні 400 доларів неправомірної вигоди судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександру Боярському.
Таке рішення 12 вересня ухвалив ВАКС.
Як вказується, адвокатку Бережну підозрюють у пропозиції та наданні через посередника неправомірної вигоди в 400 доларів судді Боярському. Ці кошти йому передали за ухвалення позитивного рішення у справі про встановлення факту постійного стороннього догляду за особою через стан здоров’я, що є підставою для відстрочки від мобілізації. Суддя Боярський це рішення ухвалив
«Клопотання про застосування запобіжного заходу підозрюваній (Бережній – ред.) задовольнити. Застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 1 000 000 грн», – ідеться в рішенні.
На неї також поклали наступні обов’язки: не відлучатися з Одеської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з фігурантами справи; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Це рішення без змін залишила Апеляційна палата ВАКС рішенням від 25 вересня.
Читайте по темі: Окупанти на Запорізькому напрямку відмовляються від наказів через корупцію командирів - АТЕШ
Раніше НАБУ і САП повідомили про нові підозри у справі про хабар судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду щодо налагодження схеми отримання дозволів на виїзду за кордон для військовозобов’язаних чоловіків.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександру Боярському. За даними слідства, схема передбачала видачу судових рішень щодо встановлення місця проживання неповнолітньої дитини із батьком, аби він використовував таке рішення як підставу для виїзду з нею за кордон. «Клієнтів» шукали у групах в соціальних мережах, а вартість кожного судового рішення становила від 1500 до 3500 доларів США.
Детективи встановили, що протягом 2022-2023 років у вказаному районному суді ухвалили понад 1000 подібних рішень. При цьому мали місце випадки виїзду чоловіків за кордон без супроводу дитини, визначення місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, підробки процесуальних документів від позивачів та втручання у систему автоматизованого розподілу судових справ. Наразі задокументовано передачу одному із суддів неправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів США за обіцянку ухвалити «потрібне» рішення.