Пошук по сайту:

Держаудит виявив схему виведення 32 квартир зі складу НАУ у Києві

Держаудит виявив схему виведення 32 квартир зі складу НАУ у Києві
Держаудит виявив схему виведення 32 квартир зі складу НАУ у Києві

В ході ревізії діяльності Національного авіаційного університету, в результаті якої було викрито схему виведення зі складу університету службового житла з його подальшою приватизацією.

Про це повідомляє Держаудитслужба.

Нехтуючи вимогами чинного законодавства та власного статуту, керівництво НАУ вивело зі складу навчального закладу 32 квартири у Київ (з оцінною вартістю 26,4 млн гривень), які надалі приватизувалися. Отже, університетом за кілька років втрачалося державне майно.

Зокрема, неодноразово у цьому процесі було застосовано схему, за якою людина зараховувалася на роботу в НАУ двірником (зафіксовано 10 подібних фактів), отримувала в першочерговому порядку службове житло, не маючи документів, які б обґрунтовували таку потребу, і надалі – упродовж одного-двох років – приватизувала квартиру, після чого звільнялася. Слід зазначити, що окремі квартири із цих 10 були продані майже відразу після приватизації.

Щоб зрозуміти схему виведення службового житла з балансу університету, варто навести типову схему на конкретному прикладі.

Читайте по темі: НАБУ розслідує схему розкрадання 81 мільйонів гривень під час оренди у Ренійському порту

На посаду прибиральниці 5 квітня 2021 року призначено громадянку А. Через місяць, 18 травня 2021 року, її переведено на посаду двірника. Вже на наступний день вона отримує довідку-висновок про важливість цих трудових відносин для забезпечення нормальної діяльності університету.

Через 75 днів після працевлаштування, тобто у червні, житловою комісією НАУ ухвалено рішення про надання громадянці А. службового приміщення – двокімнатної квартири загальною площею 67,2 кв. м у будинку на вул. Михайла Донця.

На підставі рішення Житлової комісії НАУ (від 28.06.2022), клопотання ректора університету (від 29.06.2022), розпорядження Солом’янської РДА у місті Києві (від 22.07.2022) вказану квартиру виведено зі складу службових.

Громадянка А. 12 серпня 2022 року отримала від Житлової комісії НАУ згоду на приватизацію житла, яка і була приватизована 10 жовтня 2023 року. А 13 жовтня 2023 року громадянка «за власним бажанням» звільнилася з роботи в університеті. Отже, процес виведення службового житла і його подальша приватизація загалом тривала приблизно півтора року.

Варто зазначити, що на столичному ринку нерухомості квартири такого метражу на вул. Михайла Донця коштують в середньому 130 тис. доларів. Крім того, ревізією встановлено, що громадянка А. за період роботи двірником НАУ отримала заробітної плати на суму 875,7 тис. гривень.

Загалом ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Національного авіаційного університету виявлено порушень на суму 114,1 млн грн. З них порушень, що призвели до втрат, матеріальної шкоди та збитків – на суму понад 103,4 млн гривень.

Читайте по темі:

У лікарки Хмельницької обласної лікарні перевірять доходи на факт незаконного збагачення
Правоохоронці затримали посадовців міськради за організацію корупційної схеми на Львівщині
Начальника управління освіти Святошинської РДА підозрюють у зловживанні владою
США запровадили санкції проти міністра уряду Орбана через корупцію
У Києві посадовця викрили на привласненні 6 мільйонів гривень з бюджету
На Вінниччині затримали працівника ТЦК, який допомагав ухилянтам
Керівнику Держмитниці Звягінцеву повідомили про підозру за приховування нерухомості на 100 000 доларів
Правоохоронці розслідують розтрату грошей під час проведення чемпіонату України з гімнастики
Скандал із землею у Києві: заступник Кличка Володимир Бондаренко і сумнівні рішення Київради
Співмешканець скандальної голови Сумської податкової Олени Хотенко звільнився з ДПС

Коментарі:

comments powered by Disqus