ВАКС обрав голові АМКУ Кириленку запобіжний захід у вигляді застави у 30 млн гривень
Сьогодні, 28 серпня, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення призначити голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку запобіжний захід у вигляді застави у розмірі понад 30 млн гривень.
Про це повідомив кореспондент видання hromadske із зали суду.
Як пояснювала прокурорка, обрати запобіжний захід мали б через 72 години з моменту оголошення підозри. Натомість Кириленку це робили майже 2 тижні: перше засідання було 15 серпня, а потім 20-го та 27-го.
Суддя не дозволяв відеофіксацію та трансляцію попередніх засідань попри те, що вони були відкриті. Прокурорка виступала за фільмування, адже можна було б запобігти викривленню інформації у медіа, що вже, за її словами, ставалось. Натомість адвокат Кириленка наполягав, що обмеження необхідні задля безпеки глави АМКУ.
Сам же підозрюваний вказував, що "провокації" та викривлення інформації буде незалежно від дозволу на фільмування. Суддя ж заявив, що на минулих засіданнях хтось із присутніх отримав його номер телефону й писав йому.
Читайте по темі: Cуд у Варшаві арештував винуватця ДТП, який збив 14-річного українця
Пізніше на засіданні 27 серпня прокурорка сама подала клопотання, щоб дозволити трансляцію суду, тому що прибула вільна слухачка на кріслі колісному, яка не змогла потрапити до зали. І хоч адвокат заперечував, суддя вже погодився на трансляцію.
Як інформує портал "Слово і діло", детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати Кириленка з альтернативою 120,92 млн грн застави.
У задоволенні клопотання відмовити. Застосувати до підозрюваного Павла Кириленка запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 30,28 млн грн", – оголосив рішення суддя.
На Кириленка також поклали низку обов’язків: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботою; не відлучатися з Києва без дозволу; утримуватися від спілкування зі свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Нагадаємо, НАБУ і САП підозрюють голову Антимонопольного комітету Павла Кириленка у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та брехні в деклараціях.
З 2020 по 2023 роках Кириленко став власником 21 об’єкту нерухомості (будинок, квартири в Києві та Ужгороді) та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини", - йдеться у повідомленні.